IMG-6673

Egitim

3,01 | İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Eylül 2013 – Mayıs 2017

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi – Psikoloji

– | Anadolu Üniversitesi
Eylül 2017 – …

Sosyal Hizmetler

3,89| İstanbul Üniversitesi
Şubat 2018 – Haziran 2018

Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi – Pedagojik Formasyon- Onur Belgesi

Yetenekler

 • Psikoloji Akademisi, Yard. Doç. Itır Tarı Cömert’ten “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi” almıştır.

 • Psikoloji Akademisinden “Çocuklar ile Klinik Görüşme Teknikleri ve Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi” almıştır.

 • Türk Psikologlar Derneği’nden “WÇZÖ-IV Wecshler Çocuklar İçin Zekâ Testi” sertifikasyonuna sahiptir.

 • Oyun Terapileri Derneği’nden “Oyun Terapisi Eğitimi” almış, Oyun Terapisti sertifikasyonuna sahiptir.

 • APHEDER onaylı Hipnoz Temel Eğitimine sahiptir.

 • 64 saatlik Diksiyon eğitimini tamamlayıp sertifika almaya hak kazanmıştır.

 • MSS Akademi tarafından Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan “Aile ve Evlilik Terapisi” Eğitimi almıştır.

 • İletişim Akademisi’nden “Cem Öğretir İle Etkili İletişim Teknikleri” eğitimi almıştır.

 • Catell 2A-3A Zekâ Testi, Çoklu Zekâ Envanteri, WİSC-R, klinik batarya testleri (Back Depresyon- Anksiyete Envanteri, Durumluk-Sürekli Anksiyete Envanteri, MMPI) sertifikalı eğitimlerini almıştır.

 • Bu testleri analiz edeceği SPSS- İstatistik Programının eğitimi almıştır.

 • B1 seviyesinde İngilizce eğitimine sahiptir.

 • ALG Trafikent Uygulayıcı Sertifikası

Psikolog Feyza MERT

Mayıs 2017 itibariyle İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Psikoloji bölümünden 3,1’lik ortalama ile 4. Sınıfta konusu; “Extrem Spor Yapanlar, Bireysel Spor Yapanlar Ve Hiç Spor Yapmayanların; Benlik Saygısı, Yaşam Doyumu Ve Davranışsal İnhibisyon İle Davranışsal Aktivasyon Sistemlerinin Karşılaştırılması” olan lisans bitirme tezini yazarak mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümündeki eğitimini sürdürmektedir. Esenyurt Rehabilitasyon ve Psikolojik Danışmanlık ile Bahçelievler Rehberlik Araştırma Merkezi’nde staj yapmıştır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Genç Gönüllüler Derneği’ndeki pastacılık atölyesinde gönüllü olarak öğretmenlik yapmıştır. Psikoloji Akademisi, Yard. Doç. Itır Tarı Cömert’ten “Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi” almıştır. Psikoloji Akademisinden “Çocuklar ile Klinik Görüşme Teknikleri ve Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi” almıştır. Türk Psikologlar Derneği’nden “WÇZÖ-IV Wecshler Çocuklar İçin Zekâ Testi” sertifikasyonuna sahiptir. Oyun Terapileri Derneği’nden “Oyun Terapisi Eğitimi” almış, Oyun Terapisti sertifikasyonuna sahiptir. APHEDER onaylı Hipnoz Temel Eğitimine sahiptir. MSS Akademi tarafından Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan “Aile ve Evlilik Terapisi” Eğitimi almıştır. İstanbul Psikoloji Enstitüsü’nce Kişilik Bozukluklarında Klinik Görünüm ve Görüşme Teknikleri ’ne katıldı. İletişim Akademisi’nden “Cem Öğretir İle Etkili İletişim Teknikleri” eğitimi almıştır. Koç Üniversitesinde Tohum Otizm Vakfı tarafından yapılan Otizm Spektrum Bozukluğu Workshopu’na katılmıştır. Catell 2A-3A Zekâ Testi, Çoklu Zekâ Envanteri, WİSC-R, klinik batarya testleri (Back Depresyon- Anksiyete Envanteri, DurumlukSürekli Anksiyete Envanteri, MMPI) sertifikalı eğitimlerini almıştır. Bu testleri analiz edeceği SPSS- İstatistik Programını eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesinde 2017-2018 dönemi Pedagojik Formasyon Sertifika Programını başarıyla tamamlamıştır.

Deneyim

Gönüllü Pastacılık Öğretmeni |Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı-Genç Gönüllüler Derneği
Ocak 2016 – Haziran 2016

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının düzenlediği Bahçelievler Çocuk Sitesindeki Yaşam Atölyelerinde Pastacılık Atölyesinde devlet korumasındaki çocuklarla kaliteli zaman geçirmek adına pasta, yiyecek içecek çalışmalarında gönüllü öğretmenlik yaptım.

Stajyer| Bahçelievler Rehberlik Araştırma Merkezi
Eylül 2016 – Mart 2017
Stajyer Psikolog| Esenyurt Rehabilitasyon ve Danışmanlık Merkezi

Şubat 2017 – Mart 2017

Psikolog | Paylaşım Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
Eylül 2017 – Eylül 2018

Psikolog asistanı olarak başladığım süreçte aldığım test eğitimleri ve terapi eğitimleriyle testörlük ve oyun terapistliği alanlarında çalıştım.

Psikolog | Harikalar Dünyası Anaokulu
Eylül 2018 – KASIM 2018

Kısmi zamanlı olarak, haftanın bir günü gözlem ve değerlendirme için psikolog ihtiyaçlarını karşılamaktaydım.

Psikolog | ALG Bağcılar Psiko-teknik Merkezi
Kasım 2018 –

Etkinlikler

BAHÇELİEVLER KAYMAKAMLIĞI VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ADINA BAHÇELİEVLER REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ‐ ( 5 Haziran 2016): Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezinin düzenlediği Çocuk İnovasyon Zirversinde gelenleri karşıma stant kayıt alma ve belge verme işleminde görev aldım.

Altın Yıldız İlkokulu ‐ ( Mayıs 2016 ): Altınyıldız İlkokulu ve Bahçelievler RAM işbirliğinde düzenlenen AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI TURNUVASINDA gelenleri karşılama kayıt, turnuva sırasında mangala oyunu hakem yardımcılığı, serbest zamanda çocuklarla ilgilenme ve vakit geçirme gibi görevler aldım.

AKBANK SANAT‐ HAYAT SENDE DERNEĞİ ‐ (1 EKİM 2016): “AKBANK Şehrin İyi Hali” projesi kapsamında gönüllülük başvurusu yaptığım Hayat Sende Derneğiyle, devlet koruma altında geçlerle Belgrad ormanında “Oryantiring” sporunu yaptık.

GELİŞİM PSİKOLOJİSİ DERSİ KİTAP OLUŞTURMA ‐ (2015) Aldığımız derste dezavantajlı bir grup belirleyip bu grupla röportaj yapıp, analiz edip, kitabın bir bölümünü oluşturmak amaç edinmiştik. Madde, alkol ve çeşitli bağımlılıklara sahip kişilerin birleşip oluşturduğu “AYBUDER” derneğine gidip; bağımlılarla röportaj yapıp, toplantılarına katılıp gözlemleyip, yakınlarıyla konuşup bir yazın oluşturmuştum.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi‘nde (MAYIS 2017) gerçekleşen “Sinir Bilim Günlerinde” lisans bitirme tezim olan “Extrem Spor Yapanlar, Bireysel Spor Yapanlar Ve Hiç Spor Yapmayanların; Benlik Saygısı,  Yaşam Doyumu Ve Davranışsal İnhibisyon İle  Davranışsal Aktivasyon Sistemlerinin  Karşılaştırılması” nı konuşmacı olarak sundum ve teşekkür belgesi almaya hak kazandım.